| DonMoldo a întrebat:

Pot pune un gtx 1050 ti low profile pe aceasta placa de baza: AMD B450 am un procesor ryzen 3 3200g pro si carcasa este middle tower.

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Acel gtx 1050 ti, daca e cel aratat in postul mai nou, NU e low profile, e doar scurta, avand un singur ventilator.

LowProfile inseamna asta:
tot ce vezi in imaginea de mai jos, in afara de cea din stanga sus, care e placa ta

https://postimg.cc/WddTkt3J

| outsidethebox a răspuns:

Low profile = 2U, cat doua unitati cd-rom una peste alta. Specific serverelor 2U.
Insa singura diferenta este înălțimea bucatii de tabla unde ai mufele si ar trebui sa o poti schimba usor, daca ai una cu profil normal.
Altfel nu o sa poti s-o bagi cu tabla 2U pe ea si fara tabla, nu va sta fix in placa de baza.

| DonMoldo explică (pentru outsidethebox):

Dar un rx 560 ar merge?

| DonMoldo explică (pentru DonMoldo):

Https://www.emag.ro/......D84Q1GBBM/ carcasa asta o am

| NLS a răspuns (pentru DonMoldo):

Rx 560 normala?
Bineinteles ca merge.
Si acel LP