| dmdmkk2 a întrebat:

La computer poti pune webcam sau doar la laptop? Daca da unde?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsuri corecte.Deci,laptopul,mai putin cele vechi, sunt cu microfon si camera web incorporate.La calculator, trebuie cumperi una din magazin si se baga in usb.Se instaleaza apoi cu cd-ul cumparat odata cu web-ul. Inainte de a cumpara, te rog sa te asiguri daca vrei si microfon,. Sunt camere web care se "agata" pe monitor, au asa o clema care sta agata pe monitor.Cand mergi in magazin sa cumperi camera web,tii cont de felul monitorului tau(stil mare sau subtire) si cumperi web-ul potrivit. Eu personall am cumparat o camera web,foartemutumit de el,in schimb am ajuns la cpncluzia ca imi trebuie si microfon. Nah, acuma am fost si am cumparat un web cu microfon incorporat, sta pe picior langa monitor(calculator). Deci, e un pic mai scump dar webul are si microfon.Tu poti alege daca vrei, web simplu si casti cu microfon sau web cu microfon si asculti la boxe.

7 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

De ce nu? Daca are o iesire USB se poate monta un webcam. Depinde de sistem de operare. Pe cele vechi (windows XP si inainte) o sa ai nevoie de un cd cu drivere inainte sa poti folosi webcam-ul. La Windows 7/8 e simplu plug and play

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oriunde poti adauga un webcam cumparat. Laptop-ul deja are una incorporata, dar poti sa-i mai adaugi una profesionista spre exemplu.

PC-ul nu are un webcam incorporat, si de aceea necesita sa-i cumperi accesoriul din magazin.

| andreicaia99 a răspuns:

Se poate monta absolut oriunde!

| SlipknotPaul a răspuns:

Si la computer poti avea webcam, doar ca se cumpara separat.Un webcam costa intre 50-200 lei

| Alexandru_Neamtu_1995 a răspuns:

Da poti pune webcam la PC il conectezi la intrarea din spate de la unitare de tip USB si iti merge webcamul happy

| Chidesa_Gaby_1990 a răspuns:

Oriunde poți adăuga webcam`ul! Laptopul are deja webcam, la fel și microfon(doaar cateva). Nu am văzut până acum niciun PC să aibă din fabrică un webcam...

| Robota_Serban_1998 a răspuns:

La calculator trebuie webcam da la laptop o are incorporata