| anonul a întrebat:

Am descarcat vreo 2 jocuri de pe net si imi merg sacadat, parca ar fi un Webcam rolling on the floor, poate laptop-ul e devina? Sa incerc sa instalez si pe computer?

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Incearca sa downloadezi si pe computer, daca tot asa se vede jocurile sunt devina

10 răspunsuri:
| m4them4tic a răspuns:

Vezi ca jocurile alea de le-ai descarcat tu, au niste CERINTE de sistem pe care tu trebuie sa le indeplinesti cu ale tale componente hardware.Citeste cerintele jocurilor si vezi daca laptopul tau e indeajuns de capabil pentru ele. Daca este, atunci ai o problema de drivere, daca nu este, incearca si pe PC(poate aceala e mai performant).
PLUS ca mai poti schimba detaliile jocului(rezolutie, efecte...etc). Incearca intai sa modifici aceste detalii(le pui pe low).
Ne poti spune si ce jocuri ai incercat si ce componente ai.
BAFTA!

| m4them4tic a răspuns:

Ce oameni frateee! Ramai masca atunci cand iti dai seama ce pot unii.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Poate ai laptop-ul prea slab ca sa joci jocurile tale pe care le ai.

| alecs871 a răspuns:

Corect, orice joc are niste cerinte, si poate acel joc cere imi mult decat ai tu placa video sau ram.
Incearca sa umbli la grafica si sa dai toate alea la minim/low si schimba si rezolutia, maxim 1280x1024 ca sa se miste ceva mai decent. happy

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Mersi pentru ca mi-ai ales raspunsul castigator. Sper ca-ti merg jocurilehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, eu nu cred ca laptop-ul e de vinawinkingsi in functie de jocuri... daca le descarci gratuit de pe internet...in generel nu merg foarte bine...pentru ca vor sa te convinga sa le cumperi... daca iti plac foarte mult jocurile, poti incerca sa le descarci si in computerwinkingsucces.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal
da ar trebui de exemplu eu am un joc numit untimat spiderman pe laptop imi merge in reluare si pe calculator l-am terminat ar trebui sa incerci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da incearca ce pe laptop poate nu ai un program

| Ecc a răspuns:

Îţi place să pierzi timpul din când în când jucându-te? Noi îţi recomandăm www.cupacupelor.ro, cea mai mare platformă de competiţii online din România! » Fifa, Biliard, Remi, Poker, Table, Sah... turnee la toate jocurile, jucători profesionişti şi cu experienţă!

•• Vă aşteptăm, www.cupacupelor.ro •• ÎNSCRIEREA GRATUITĂ ••

| gicu a răspuns:

Nu trebuie sa instalez si pe computer... poate ai prea multe pe laptop sau in timp c joci asc si muzica sau faci altceva...