| Intrebari124 a întrebat:

La laptop pot sa ii schimb intelul? Si ce windows sa ale 10 sau 8.1?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

99% dintre laptopuri au procesoarele (intelul cum zici tu) lipite pe placa de baza. O poate face doar un service bine dotat si numai daca gaseste un procesor care sa fie compatibil cu placa debaza. Cam greu! Mai bine il vinzi si-ti iei altul. Cat despre Windows poti sa-l pui pe care vrei. Consumul de resurse este la fel si doar facilitatile sunt altele. Normal, e mai bun W10.

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

''La laptop pot sa ii schimb intelul?'' Adica daca-i poti schimba procesorul? Normal ca poti. Eu unul am ales windows 10 si sunt multumit. Mi se pare o varianta mai ''finisata'' de sistem de operare.