| Hîrzoiu_Andrei_2001 a întrebat:

La memoriile ram ddr2 Pc2-5300 este compatibil cu PC2-4200?

5 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

In teorie, da, in practica, depinde serios de placa de baza, daca e ieftina, atunci e posibil sa nu suporte memorie mai veche

raspunde-mi la raspuns cu modelul placii de baza si caut eu pentru tine?

| Hîrzoiu_Andrei_2001 explică (pentru Zuzu1991):

Este un laptop ibm thinkpad z60m

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Hîrzoiu_Andrei_2001):

Din cauza ca e laptop, prducatorul nu pune o lista cu memorii suportate, asa ca nu am cum sa iti spun sigur

asa ca, in teorie, da, in practica ar trebui sa iei memoria aia cu, comanda online, ca sa o poti da inapoi daca nu merge

| marinaru777 a răspuns:

Alea sunt ddr4 dar pot fi si aceeasi frecventa si sa nu fie compatibile trebuie sa verifici si latenta acel CL
https://www.google.com/......tau/%3famp

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Cele doua memorii sunt compatibile dar frecventa de lucru este dictata de cea mai mica adica 4200 adica 533mhz