| sergiu2525 a întrebat:

La microsoft word 2003, as dori ca randurile de la dreapta la stanga sa fie aranjate, sa nu mai existe spatii libere la sfarsit de rand.(microsoft in engleza)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In bara de unelte ai 4 posibilitati de aliniere: Align left (aliniere la stanga), Center (aliniere la centru), Align right (aliniere la dreapta) si Justify (aliniere in ambele parti) si activezi aceasta optiune. Cele 4 butoane sunt unul dupa altul, in ordinea pe care am enumerat-o(butoanele cu mai multe liniute orizontale, aliniate cum le spune numele). Succes si numai bine!

1 răspuns:
| sonya a răspuns:

Buna pentru a seta scrisul unei pagini, de unde selectezi si modul boldat sau italic niste casute cu linii. Unele sunt spre dreapta, altele spre stanga- se nume alignament parca- si selectezi ca toate randurile sa fie egale si spatiile vor disparea.