| eSc a întrebat:

La o boxa(pasive) de 1200W ce amplificator imi trebuie (cati ohmi) si am vazut ca in spate are 2 "gauri" la ce folosesc?

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cât vrei tu până să zicem până la 1000 W, dar mă îndoiesc că boxele alea au întradevăr 1200 W.
Impedanţa dacă nu este scrisă pe boxă ( acolo unde ai citit tu 1200 W ) o poţi citi direct pe difuzor dacă îl scoţi din boxă şi care are mai mult ca sigur 4 ohmi.

| yopy a răspuns:

Pai cam de 8 ohmi si gaurile acealea sunt sa bagi mufele sau sa legi firele ca sa le poti conecta lamplificator si amplificator pentru ele a-ti recomand tot de 1000 1200 daca amplificatorul este de putere mai mare a-ti arde boxele daca este de putere mai mica s-ar putea sa se defecteze amplificatorul ai anteles cum sta treaba.