| Curiozități1 a întrebat:

La pc-ul meu am conectat cablul de net lan în router și în pc dar nu merge. Pana acum câteva zile a mers dar acum nu mai merge și cablul lan este conectat corect, va rog frumos ajutati-ma ce trebuie sa fac sa mearga?

2 răspunsuri:
| NisipLaMare a răspuns:

Salut, foloseste alt port din router, vezi la pc sa fie setat la placa de retea pe DHCP. Daca nu merge incearca manual sa pui Ip, subinetmask si DNS, ia aminte ca ultima cifra al ip trebuie sa fie diferita. Daca tot nu merge varianta este sa resetezi wirlesul.
Bafta

| Curiozități1 explică (pentru NisipLaMare):

Nu știu cum sa vad dacă e setat la placa de rețea pe DHPC și nici sa pun alea restul ce ai spus
Am încercat și în alt port din router dar tot nimic, pana acum ceva zile mergea dar acum nu mai merge dintr o data