| Micoara_Raul_1992 a întrebat:

'Seara. am nevoie de putin ajutor. am un router wireless TL wr340g de la tplink
-ips de la rds.
normal cablul de la ips trebuie introdus in wan apoi configurare router pe 192.168.0.1 si gata ar trebui sa mearga,insa, nicicum,
de 2 zile tot caut pe net,tot resetez pe el, m-am uitat la tutoriale nu mai stiu ce sa-i fac.mentionez...pc este conectat la router parola o bag corect cand configurez routerul, netul imi merge pe direct.am windows7 si am incercat si pe xp si la fel.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi și normal că nu merge.Configurează la acces nu pe direct ci pe ppp0e urmat să introduci userul și parola, apoi trebuie setat pe always conected urmat de reset salvarea setărilor din softul miodemului.La final ar trebui la stsus să îți apară 2 butoane conected și disconect, iar un scris mic trebuie să apară conected.Acum totul va funcționa.Este pe același principui de conectare ca și la pc, numai că aici va tot timpul conectat, și recomand la spcials AP-s să setezi pe dissablet bet(nu știu cum) asta ca să nu îți baneze accesul pe wifi la situl ăla de jocuri. Eventual îți pot pune la dispoziție un config file cu setările din nrooter-ul meu dar eu am tw-r 270n.Succes

| Micoara_Raul_1992 explică (pentru DeyCj):

Am facut si chestia asta si nu ma pot conecta...pe ppp0e ala e setat.imi zice connecting...si apoi disconnected.