| Mihai_Raul_Demeter_2000 a întrebat:

La procesorul amd Ryzen 3 2200G cum fac sa pun cei 2 gb video? Mie imi arata doar 512 mb video

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Daca te uiti la filmuletul asta o sa intelegi ca nu conteaza cat ii dai, isi ia singur cat ii trebuie. Daca setezi VRAM la o valoare prea mare in BIOS iti reduci singur RAM-ul disponibil pentru aplicatii. Asadar, lasa un 256 sau 512 (depinde cat RAM ai in total) in BIOS si va fi ok. Poti eventual sa repeti testul sa vezi daca simti vreo diferenta daca ii cresti VRAM in BIOS.

http://www.youtube.com/watch?v=506xmgSYIKM

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns:

Update de BIOS la placa de baza