| AnemonaP a întrebat:

La televizorul exclusiv, cum schimb canalele?

3 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Apesi tasta Menu de pe telecomanda, si acolo ai ceva de genul "Difuzare" cu o emblema/iconita de satelit. Pe urma ai Aranjeaza manual sau Aranjare manuala. Si cauti fiecare canal in parte si il pui pe cifra dorita.

| AnemonaP explică (pentru RareşTPUro):

Vreau sa le pun in ordinea dorita de mine. Nu imi apare niciun satelit. imi apare doar Cautare manuala. Si acolo dupa ce dau, ma pune sa astept putin si scrie dupa,, finalizat" atat

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este tv lcd sau cu tub? Intrii in meniu si dai cautare manuală si cind i ti apare un canal il memorezi pe ce program vrei tu, de exemplu: Dai cautare, apare tvr 1 si tu dai memorare program 1, ca incepi cautarea canalelor de pe programul 1, si tot asa faci cu urmatoarele. Succes.