| Silenc3boY a întrebat:

La un procesor Intel Celeron D 3.2GHz, placa de baza un ASUS P4M890T-M cu DDR2 rami (vreau sa ii pun 4GB dar am intrebarea) ce placa video imi recomandati si mie? Ce aveti voi, cum va merge&stuff? Ce credeti ca e mai bun? Din cate m`am informat eu ce e bun ar fi ceva din seria GeForce GTX. astept recomandari.

2 răspunsuri:
| lucian a răspuns:

Daca ai un buget de cam 700 ron iti poti lua 8800 gt

| TheGrooveStreet a răspuns:

Depinde si cati bani ai thinking eu as putea sa iti zic o placa video de 2000 de ronstraight face. Dar eu sincer ti-as recomanda un GTX465 happy orice placa din seria GTX este foarte buna deci ramane la cati bani ai! App un Ati radeon 4650 si cu un procesor core 2 quad, 2Gb ram joci orice in blanawinking. Deci spun sa iti iei o placa video destul de buna merge si o Nvidia 9600GT[512mb 256bit] tinand cont ca procesorul tau nu e dual core nu o sa poti juca niste jocuri mai noi... eu unu iti recomand sa iti iei procesor core 2 duo sau dual core 2, 5Ghz cam asa e mult mai bun decat ce ai tu acolo.

M`am cam abatut de la raspunshee hee Eu ti-am dat niste sfaturi.

Daca vrei placa video doar. raman la GTX480 Bafta si nu te grabiwinking

Funda?