| anonim_4396 a întrebat:

Laptop Acer/Toshiba/Asus sau telefonul S2 plus?

Răspuns Câştigător
| MitroKta a răspuns:

Vorbesti de niste lucruri care aproape ca fac parte din lumi diferite. Cu un laptop poti face lucruri total diferite de ceea ce faci cu un telefon, chiar daca e smartphone. De exemplu toate documentele de tip office-word, powerpoint, pdf- editare de imagini etc preferi sa le creezi/editezi pe laptop, chiar daca si smartphoneul are aceasta posibilitate. Dar iti este mult mai la indemana, in primul rand dimensiunea ecranului, apoi tastatura etc. Nu mai punem la socoteala utilizarea de programe, sau chiar jocuri(insa jocuri nu cele pe care le gasesti doar pentru android). Chiar si un film e mult mai la indemana sa il vizionezi pe laptop. Si toate temele pentru scoala. Ce sa mai zic, telefonul il poti folosi asa, pentru multimedia, verificat emailul, eventual niste documente poti sa le citesti aici, apoi netbrowsing si...jocurile android. Deci, daca ai deja PC si nu te plimbi mereu pe drumuri(ca mine), sau cel putin daca nu esti aproape de intratul la facultate, poti sa iti iei telefon. Daca ai nevoie de programe in care sa lucrezi, sau mai stiu eu ce, atunci ia-ti laptop. Aici nu e vorba deloc de cat rezista in timp unul sau celalalt, cum zicea cineva aici, sau ca laptopul e mai bun si mai performant sau invers. Conteaza la ce vrei sa le folosesti. Pentru ca nu cred sa apara telefoane de dimensiunile unui laptop si nici laptop pe care sa il pui la ureche si sa suni pe cineva, sau laptop-camera foto.
Deci, gandeste-te si alege corect!
Succes!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asus si Acer cele mai bune, pentru orice scop il folosesti, fie ca il vrei doar pentru internet/filme/muzica sau il vrei numai pentru gaming. Acer Aspire 5755G si Asus G51JX-SX260D.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar dupa mine sincer mai bine ti-ai lua telefonul din simplul motiv ca un laptop nu te tine asa de mult, daca se strica la el motherboardul nu mai ai ce-i face, nu prea se gaseste piese la el, se gasesc dar foarte greu.Un laptop e bun sa-i ai daca ai un job care necesita sa te deplasezi in afara tarii, si trebuie sa stai o perioada de 2 3 lunid e zile, dar asa avand un job in oras, unde te duci dimineata si vii seara, ce rost are.La o unitate de pc ii poti prelungi viata, piese se gasesc, il modifici dupa bunul tau plac, la un laptop nu prea ai ce sa-i faci.

Răspuns utilizator avertizat
| Beretta a răspuns:

Daca ai deja un calculator pe care umbli, si e decent - s2 plus
Daca nu ai - laptop

| tgiabberriieul a răspuns:

Sau!

| packman a răspuns:

S2winking ii mai bun