| KaanNoah a întrebat:

Laptopurile voastre scot sunete/ fac zgomot? De cat timp il aveti?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,scoate un zgomot foarte puternic, e din cauza ventilatorului care cum prinde praf ca un magnet acum produce acel sunet, o sa il duc la curatat de praf si pasta termo pana in vara, de 3 ani, Lenovo Ideapad 700 e de gaming deci nu e de mirare

| Frank51 a răspuns:

In nici-un caz. Se aude doar ventilatorul si hdd-ul. Il am de 2 ani, dar e model din 2015, deci e batranel. Am schimbat consumabile si merge de zici ca-i nou.

| siriusblack98 a răspuns:

Eu am un DELL Inspiron 15 3000 de aproximativ 1 an si se comporta normal.Ce se aude este doar ventilatorul foarte putin.

| Simpatic a răspuns:

Am un Asus Rog generatie 2016, nu face zgomot deloc cand navighez pe net sau ma uit la filme, ascult muzica, incepe sa faca zgomot doar in momentul in care rulez vreun joc pe setarile medii sau high sau orice joc pretentios, dar cum nu ma joc nu face zgomot, poate doar cand editez si rendez in Sony vegas.
Pe de alta parte mentionez ca il tin pe un stand cooler si 1 data pe an in curat profesional intr-un service IT, schimb pasta la procesor etc
Imi voi lua alt Asus Rog din noua generatie, imi este putin peste mana sa las atatia bani pe un laptop dar vreau sa achizitionez unul in jur de 6000-7000 de lei. Imi plac la nebunie ROG-urile!

| Yunico a răspuns:

Zgomotele alea care le face e de la coolerul care face racire. Laptopul meu face zgomot când îl pun pe mode de gaming cu maximum viteza la cooler și ii fac overclock

| darrio2007 a răspuns:

Nu face zgomot. Am un Toshiba Satellite. De 5 ani.