| mateisitudor a întrebat:

Laptopurile voastre sunt perfect silentioase sau scot zgomote? Al meu scoate un sunet încontinuu, cel mai probabil de la cooler, chiar dacă temperatura laptopului e mica.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La mine se aude doar daca stau cu urechea langa el. Are 5 ani.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Al meu face ca un tractor, dar are 6 ani, îl înțeleg laughing.

| PainTech a răspuns:

Laptop complet silențios nu există, poate decât câteva modele cu răcire pasiva care nu aduc mare performanță.

E normal să auzi ventilatorul și hard-diskul. Dacă ți se pare prea zgomotos ar fi o idee bună să îl cureți de praf la interior.

| JicaContra a răspuns:

PERFECT silentios nu exista, dar marea majoritate a cooler-elor noi abia se aud
iar hdd-urile de laptop cu zice PainTech daca se aud fara sa pui urechea pe ele atunci ori sunt super vechi, ori de rahat, ori pe duca

| Panamax a răspuns:

Al meu nu se aude, dar am renuntat la cateva din cauza zgomotului facut de ventilator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu e în proporţie de 90% silenţios, dat fiind că e un model Dell din 2006 pe care am sistem de operare Windows XP, pot să spun că-mi fac bine treaba cu el.

| Elelei a răspuns:

Sunt la al doilea. Ambele silentioase. Primul avea destui ani.
Poate coolerul e defect sau atinge ceva cand functioneaza. Mergi cu el la service. Nu strica o desprafuire.