| yonutz63991 a întrebat:

Lg optimsu 4X HD(1450 lei), Htc one S(1400 lei) sau Sony xpeia s(1200 lei)? Raport calitate/pret

2 răspunsuri:
| andreyuu a răspuns:

Sa incepem cu inceputul.
Punctul pentru design i l-as acorda lui Xperia S. De mult mi-am dorit un telefon ca el, desi am unul asemanator, insa mai slab (Xperia Ray).
Pentru ecranul mare al lui Optimus 4X HD primeste un punct, iar pentru rezolutia mare un punct ia Xperia S.
Optimus 4X HD ia un punct fiindca are slot pentru card, iar Xperia S pentru capacitatea mare de stocare (32 GB).
Xperia S ia doua puncte pentru camera de 12 Mpx care filmeaza Full HD si pentru camera frontala de 1.3 care filmeaza HD.
Un punct mai ia Optimus 4X HD pentru procesorul quad-core Tegra 3 de la nVidia.
Deci batalia se da intre LG si Sony.
Scorul e de 3 ---- 5.
De aici ramane ca tu sa vezi care ti se potriveste.

| yonutz63991 explică (pentru andreyuu):

Cred ca o sa iau Sonywinking si mai e si cu 250 lei mai ieftinwinking