| moneda a întrebat:

M-am uitat la procesor si am dezlipit pasta aia cand pun alta trebuie sa curat procesorul de aia(pasta usucata)
?

12 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Da, curata-l cu o carpa moale si uscata, nu folosi ceva umed pentru ca nu vrei surprize apoi. Si ai grija sa nu ramana nici scame sau altceva inainte sa aplici noua pasta.

| mgtow a răspuns:

Cu hartie igienica si alcool sanitar pana ramane curat.

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns (pentru moneda):

Benzina nu ci alcool sanitar ca ala e si dezinfectant.

| GoguSteriade a răspuns (pentru moneda):

Se sterge si fara lichide. Mai ales fara benzina.

| Intruder19 a răspuns:

Iei o carpa moale si pui pe ea putin alcool sanitar.Stergi putin fara sa apesi prea tare pana se vede procesorul lucios, dupa asta il stergi cu o carpa uscata si astepti vreo 5 minute sa se usuce. Dupa pui pasta noua cat un bob de mazare si pui coolerul.

| BLKZ a răspuns (pentru GoguSteriade):

Cu carpa uscata nu prea ai cum sa stergi, mai multa mizerie faci. Cel mai bine e cu alcool sanitar sau etilic, sunt si substante speciale dar alea costa vreo 20-30 de lei.

| GoguSteriade a răspuns (pentru BLKZ):

Mi-am curatat procesorul de cateva ori si am facut-o de fiecare data fara ceva lichid. Am luat o carpa foarte subtire si am apasat cu degetul prin ea, ca sa nu dau in gol.

| BLKZ a răspuns (pentru GoguSteriade):

Merge si cu carpa uscata, doar cand pasta e recenta. In caz ca o ai de ani buni si e piatra, poti sa freci cu carpa aia pana mori, tot nu se duce.

| GoguSteriade a răspuns (pentru BLKZ):

Asta da, dar trebuie sa tinem cont si de recomandarea de a schimba pasta periodic daca vrem ca lucrurile sa functioneze cum trebuie.