| Andrei199114 a întrebat:

Salut am o problema la procesor : am vazut temperatura ca e la 68*C 78*C 85*C, este de la pasta? Ori nu este asezata bine? Am scos placa video si procesorul, sa le curat de praf

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai desfacut colerul de pe procesor si placa video OBLIGATORIU trebuie inlocuita pasta termoconductoare.

| Andrei199114 explică (pentru Intruder19):

Este periculos daca fol mereu temp la 53*C 75*C?

| Intruder19 a răspuns (pentru Andrei199114):

Da, cu cat temperatura e mai ridicata risti sa arzi componenta.

Recomandat pentru un PC sa stea in maxim 65 grade in sarcina.

Iti recomand sa schimbi pasta actuala cat mai curand posibil.

| war9991 a răspuns:

Si sa ai grija sa nu fie gros stratul de pasta ca se incalzeste si mai rau (am patit-o)