| Snc a întrebat:

Ma poate ajuta cineva
Am o problema cu pc-ul
Deci pornesc unitatea, totul merge bine dar pe monitor nu-mi apare nimic
Becul sta pe galben.nu pe verde cum ar trebui
Rami nu-s de vină, nici cablul video nici monitorul ca am probat cu altul, si nici placa video
Please help me

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Zici tu ca placa video nu este de vina... dar se pare ca tocmai ea nu emite semnal catre monitor; din pricina aceasta led-ul monitorului este galben si nu verde. Daca placa video ar emite semnal, atunci led-ul monitorului ar fi verde.

Mai exista si posibilitatea ca monitorul sa se fi defectat. Trebuie deci dus tot echipamentul la un specialist.

| Snc explică (pentru anonimg):

Nu este de vina placa video, am probato la unu si merge, am probat si cu alt monitor si tot asa

| Snc explică (pentru anonimg):

Nui de vina placa, am probato si merge, am incercat si cu alt monitor, si tot degeaba