| DJSpook1 a întrebat:

Nu mi se mai deschide monitorul, de ce, imi apare totul negru, dar nu se deschide, becul de la monitor sta verde cateva secunde dupa se face portocaliu, am sters de praf, am scos bateria de la bios, am scos ramu, la-am sters, la-am pus in alt slot si degeaba, inainte aveam o problema cu placa video poate fi de la placa video? Cand deschid unitatea nu se mai aude beepul ala. Dau fund pt raspunsul care ma ajuta!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai incercat monitorul să il deschizi separat de unitate? tot asa face? daca monitorul tot nu se deschide si daca il coonectezi singur, atunci monitorul e defect.

| KillaNoFilla a răspuns:

Se face portocaliu ca nu primeste semnal oricum poti sa-l incerci la un alt pc sa fi sigur.Scoate rami, placa video si hardul dai drumu si daca face bipuri inseamna ca rami sau placa video e defecta. Daca nu face atunci procesorul e defect sau placa de baza.

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Scoate rami, incearca cu alti rami. am patit si eu fix aceeasi chestie ( am crezut ca este placa video dar nu, problema a fost de la rami ) Daca ai mai multe placute incearca-le separat