| Eduard619 a întrebat:

Ma poate lamuri cineva mai precis:
Ce este un reciver TV?
Cum functioneaza acesta?
Mai am nevoie de firul de cablu daca am asa ceva?
FUNDA FUNDA FUNDA!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un aparat cu o telecomanda din care se cauta canalele TV. Se foloseste la televiziunea prin cablu pentru o calitatea superioara a imaginii si al televiziunea prin antena de satelit. El se monteaza pe cablu in apropierea TV-ului. Deci, ai nevoie de cablu. Dezavantajul lui este ca se poate monta pe el doar un TV. Daca ai mai multe televizoare, trebuie cate unul pentru fiecare TV, altfel ce vede unul la TV vede si celalalt (e).

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Este ceva care transforma semnalu in hd daca e reciver hd desigur unele programe hd si care ofera o calitate mai buna a imagini decat pe cablu, desigur ca ai nevoie de cablu si de o cartea in el