| mariushssbu a întrebat:

Merge un phenom x4 960t +hd 6670 pe o sursa aline 450w?

4 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Categoric NU. ia o sursa cu certificare 80+ de macar 400 w. recomand asa ceva! http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-power-400w/

| Sp33dyt a răspuns:

Procul consuma oficial 95W, real undeva la 140
placa video merge pe oficial la 66W, real undeva la 92W
acum deci in mod sigur duce sursa ta. intrebarea care ai putea sa ti-o pui e cat de fiabila este sursa si cat de reala este puterea declarata

| MDE94 a răspuns:

Cam la limita, daca sursa e una noname/nobrand mai mult ca sigur nu se deschide calculatorul sau o sa te tina cateva zile.Iti tebuie o sursa brand de cel putin 500W, daca vrei sa-ti recomand cateceva da-mi un mesaj pe privat

| Nickname1890 a răspuns:

Nu, sau daca merge ar fi cam la limita. Ia-ti macar o sursa de 500w.