| xZer0x a întrebat:

Merita sa instalez windows 10?

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea, l-am avut ceva timp si nu mi-a placut
Si are unele bug-uri, iiti suprasolicita procesorul si memoria ram

| xMaster0909 a răspuns:

Merita deoarece este mult mai bine optimizat decat windows urile preecedente, aplicatiile iti vor rula mult mai bine.

| Zaharia_Lorin_2000 a răspuns:

Absolut! Daca as fi raspuns la aceeasi intrebare acum aproximativ un an, as fi zis nu. Dar a fost imbunatatit major in ultima vreme. In benchmarkuri consuma mai putina memorie, sta cam intre Windows 8 si 7, Start Menu s-a intors, interfata fiind mai user-friendly, etc. Nu e cel mai bun Windows, dar e mult mai bun decat 8.1. Dar aceasta e doar parerea mea. Oricum, sper ca te-am ajutat, la revedere!

| GolopențaAdrian a răspuns:

Mi-e imi merge ca 7 si jocurile imi merg pe acest windows de gaming ca pe 8.1 unele nu imi mergeau dar acum imi merg deci merita si a fost si optimizat windows-ul si nu mai prea are probleme

| vocea a răspuns:

Frate eu am windows 10 si nu sunt multumit de el, este mult mai bun 8, merge mult mai greu procesorul

| CPAElites a răspuns:

Da.

| Chief a răspuns:

Depinde ce calculator ai, daca e mai bunicel o să îți meargă bine, daca nu, nu cu precizarea sa ai minim 4GB RAM. Mie îmi place Windows 10, nu stiu ce părere vei avea tu. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Adbbmsh a răspuns:

Sa iti spun punctul meu de vedere: atunci cand imi apareau notificari pe laptop sa fac upgrade la win10 am fost "sedus" de acest OS si am dat upgrade bineinteles, doar ca dupa instalare sa observ ca nu ma pot conecta la internet prin cablu(nu stiu din ce motiv), aveam lag la fifa07 laughing [sa nu se creada ca PC-ul abia suporta Fifa 2007(i3, 2,80ghz,4gb ram)], google chrome imi afisa not responding din ce in ce mai des, ceea ce nu mi se mai intamplase pana atunci. Nu stiu care ar fi fost problema, dar am decis sa raman binemersi la windows 7, de care sunt extrem de multumit

| Bandit288 a răspuns:

Merita instalat normal, nu te lua dupa altii, e un Windows foarte bun, multi si-ar dori sa il aiba ( eu am Windows 7). Atunci cand ai instalat Windows 10, obligatoriu sa faci setarile astea: https://www.youtube.com/watch?v=M2VC9OAb80I

| Drami a răspuns:

Salut!

Din punctul meu de vedere nu merita sa instalezi windows 10.Iti suprasolicita procesorul si iti incarca memoria RAM fata de windows-urile precedente.Mai ales daca esti un gamer, nici n-ai vrea sa auzi de acest windows deoarece ofera lag da 60% din jocuri.Plus ca vei observa o scadere semnificanta a calitatii PC-ului. Poti avea anumite probleme chiar si cu sunetul si vei trebui sa reinstalezi toate drivere-le. Daca esti gamer sau doresti un windows super bun iti recomand windows 7.Il consider cel mai bun pana acum.

In concluzie, consider ca nu merita sa instalezi windows 10.

Sper ca te-am ajutat!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am Windows 10 cu licenta. Am revenit la Windows 8.1. Nu are toate bug-urile rezolvate.

| gelu1970 a răspuns:

Merita daca il activezi, ii faci update, dezactivezi serviciile cu care poti fii spionat, dezactivezi cortana, nu folosesti edge, si ii faci optimizarile necesare pentru a merge fluid.
si cel mai important sa ai o configuratie decenta pentru un w10

| xZer0x explică (pentru gelu1970):

La ce te referi prin "optimizari necesare pentru a merge fluid"?
Daca nu il activez, ce am de pierdut?

| gelu1970 a răspuns (pentru xZer0x):

A optimiza cred ca stii ce inseamna. ce trebuie in concret nu o sa ma apuc sa scriu aici.
daca nu vrei sa il activezi mai bine foloseste Linux