| Danyel129 a întrebat:

Ma gandesc sa-mi instalez Windows 8. Ce parere aveti despre el? Merita sa mi-l instalez? Mie imi place.

9 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Eu am windows 8.1 si mie unu imi merge mai bine decat windows 7.Acum depinde ce latpop/pc ai, daca suporta windows 8 si daca ai drivere pentru el. Daca il iei pentru jocuri mai bine lasa windows 7 sau xp ce ai tu.

| Morphines a răspuns:

Instalează-l. Poți face ce vrei dacă asta îți dorești. Nu te oprește nimeni.

| Danişor a răspuns:

Nici gand! windows 8 este mai mult pentru tablete mi-e mi se pare cam complicat sa umbli pe el.Eu as opta pentru windows 7 si xp dar acum depinde de pc-ul tau cat de bun este. Daca ai o placa video de 128 mb si 1 gb ram nu instala windows 7 pana si internetu iti va merge greu... Daca il ai puternic instalezi win 7 daca nu instalezi windows xp. Funda?

| tisulyna1 a răspuns:

Windows 8 am eu si e foarte bun.
Merita sal pui.

| Danyel129 explică (pentru tisulyna1):

Nu sti un site de unde la-s putea descarca?

| Jipa95 a răspuns (pentru Danyel129):

Il poti descarca de pe trackerele romanesti

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Danyel129):

Il poti descarca official si legal de aici http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/preview-iso dar vezi ca e in perioada de proba, in 1.1. 2014 expira licenta.
ai pe pagina lor si key-a dar ti-o pun si eu aici Product Key: NTTX3-RV7VB-T7X7F-WQYYY-9Y92F.
Atentie ca e windows 8.1 nu windows 8, este mai nou

| xLoLiCk a răspuns:

Daca vrei sa te joci, nu-l instala. Deocamdata o sa ai probleme cu el. In plus, e cam greu cu umblatul prin el, e facut pentru touchscreen dar te obisnuiesti in 2-3 zile. Eu l-am folosit aproape 1 luna, dupa care am revenit la 7.