| SkittxD a întrebat:

Mi.a expirat antivirusul si am calculatorul virusat.
As vrea sa nu il formatez, am multe documente pe care nu le pot copia pe un CD sau stick.
Puteti sa imi dati sugestii cu un antivirus foarte bun si free si de pe ce site il pot lua?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Adyspeed a răspuns:

Avast cu liceenta pe un an cu doar o logare pe facebook ( gratis )
http://www.avast.com/index si dai la free antivirus- download. dupa ce l-ai instalat dai la Securitate apoi Antivirus - Scanare la boot-are si il programezi. o sa intre antivirusul sa isi faca treaba innaite de windows sa steraga ce gaseste virus ( ai optiuni ) si apoi ai pc ca si nou. bafta

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Adyspeed are dreptate. Avast cu licenta pe un an (ca sa fii asigurat) te-ar putea scapa de probleme. Obtinerea licentei se poate realiza si pe site, introducand adresa de mail pe care vei primi codul de licenta pe un an. In plus, Avast are si optiunea de "boot scan" care, o data activata, iti scaneaza calculatorul inainte sa ruleze programele instalate in sistemul de operare, astfel ca scanarea e mai sigura si mai eficienta in acest mod. Daca pc-ul tau e foarte infectat si nu permite instalarea unui nou antivirus, trebuie curatat in prealabil cu Antimalwarebytes (pe care il poti gasi tot pe net). Recomand Avast pentru resursele putine de care are nevoie pentru a rula, astfel incat nu ingreuneaza functionalitatea calculatorului.

| mnthseby a răspuns:

Avast pune keya asta W9927164R9995L1167-U1AKZ2WF