| draand28 a întrebat:

Mi-a fost spart contul de GMail de 2 ori! Prima data am oprit persoana respectiva inainte sa imi fure totul, iar a 2-a oara nu am reusit la timp si acuma numai am contul de Mojang ce avea MineCraft Premium ce m-a costat 91 de lei! Si mai bagasem si alti bani in servere;(. Acuma ce fac? Am BitDefender Total Security bagat la maxium, degeaba tot mi l-a luat. I-a dat migrate.

8 răspunsuri:
| Lykan a răspuns:

Fa o plangere la cei de la google vezi poate reusesc eui sa mai recupereze contul sau ce aveai pe el sau sa il inghete

| draand28 explică (pentru Lykan):

Am facut o sesizare la Mojang. Am reusit sa recapat contul de email, dar acum numai ma ajuta cu nimic! Ai putea sa imi dai un link de cerere ceva pentru cei de la google(pentru sesizari)?

| KodrutZ a răspuns:

Prima oara aveai parola stupida sau ai facut prostia sa iti accesezi contul de pe un calculator partajat din vreun net cafe, hotel samd? Cum de s-a intimplat si a doua oara chestia asta?
Parola stupida: orice parola care poate fi ghicita sau e combinatie alfanumerica simpla sub 10-12 caractere. Parola ideala e de genul "%^Db@xAw1i^Km0p_D" nu "trandafirrosu" sau "12iunie1990"

| andreiandrei2017 a răspuns:

Fa o sesizare la google. Si eu am patit asta si tot asa era cu bani si jocuri. Dar s-a rezolvat in 4 zile

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Antivirusurile sunt de aruncat, numai lua fisiere pe mess!

| draand28 explică (pentru TheGazeTTeRuKi):

1. nu iau fisiere de pe mess, tocmai ce am reinstalat sistemul acum 2 zile.
2. nu am pus deloc o parola stupida... era chiar foarte complicata! nu am partajat-o nicaeri si nici nu am intrat pe site-uri cu keylogger.
3. nu am fost niciodata intr-un internet cafe
4. imi dati un link pentru plangere la google?

| FkThRz a răspuns:

Incearca sa schimbi parolele constant (la fiecare 2 sapt.) si niciodata nu pune aceeasi parola pe mai multe site-uri/programe. Parola trebuie sa contina cel putin o litera mica, una mare, o cifra si un caracter special cum ar fi: #$@ etc.

| pufosicaa a răspuns:

I just got a Minecraft card code for free! :D http://freeminecraft.cc