| Viorel_5385 a întrebat:

Mi-a intrat accidental apa pe placa video in unitatea centrala. Unitatea porneste dar nu da semnal catre monitor. Am uscat cu uscatorul de par, nu mai este un stop de apa dar tot nu da semnal catre monitor. Ce se intampla? Se mai poate face ceva?

3 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

1) cum draq a intrat apa in unitatestraight face
2) ce se intampla? : se arde placa, bine ca nu a sarit in aer
3) se mai poate face ceva?
I) DA! Iti iei alta placa
II) Nu! fara alta placa

| CybeRAthlete a răspuns:

S'a scurtcircuitat cine stie ce circuit mic. nu prea mai ai ce face...
alta.
bafta
singura chestie care ar putea sa mai fie, este sa nu fie de la placa, testeaz'o pe alt pc.
bafta

| Dragotta a răspuns:

Incearca sa scoti placa video si iei niste "Silica Gel" Pui placa cu tot cu slilica gel pe el.ATENTIUE SINTE SICILA GELUL IN AMBALAJ si punea intr-o cutie inchideo etans si las-o o saptamana daca dupa o saptamana nu mai merge imi pare rau frate dar trebuie sa iti iei alta.(funda plz