| Petre_Danny_1996 a întrebat:

Mi-am achiziționat un irigator bucal, care necesită să fie încărcat 15ore, astfel consumând 1W. Ce preț ar trebui să plătesc pentru o încărcare full? Mai ales la prețurile din ziua de astăzi. Mulțumesc anticipat pentru răspuns.

2 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

1w/h * 15h = 15w/h
un kw/h = vreo 60 de bani adica 0.6 lei
deci 0.6*15/1000 = 0.009 lei adica aproape un banut

dap, o sa mori de foame daca il incarcihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bateria unui irigator te pote tine saptamani, chiar si luni in functie de cat de des il folosesti si capacitatea bateriei asa ca nu cred ca are rost sa iti faci griji. In plus daca pentru o incarcare full trebuie 15 ore nu insemna naparat ca are un consum mare ci ca nu au optimizat incarcarea.