| BlackRoseMary a întrebat:

Mi-am achizitionat un Smart Tv de la Samsung. Am vrut sa vad un film online si cand ii dadeam pe fullscreen nu imi marea ecranul. Prima data a mers apoi deloc. Ce are si ce sa-i fac sa mearga?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Uită te in meniul televizorului si vezi la imagine ce ai setat sau debifat aiurea, acolo ai inaltimea imaginii de exemplu i ti apare 16:9 si 4:3 mod imagine, dă i 16:9 dar doar cind esti online i ti face asa? Cind il folosesti in modul tv se vede bine? Succes.

| RAY a răspuns:

In primul rand rezolutia acelui film trebuie sa fie cat rezolutia tv tau, adica descarca un film dvd cu o rezolutie mare si pune-l pe tv vezi merge sau pe youtube

| BlackRoseMary explică:

Nu e vorba de nicio rezolutie, de exemplu daca schimb zoomul din 100% in 200% pot sa.l vad, dar nu e tocmai comod

| Fatatha2482 a răspuns:

Suna la Service. happy