| ontyk a întrebat:

Mi-am bagat GTA IV si mi se cadeaza. De ce? Am:
Procesor: AMD Athlon 64 X2 DUal Core 4000+ 2.10 GHz
Memory RAM: 2, 00 GB
Placa Video (GPU): Ati Radeon HD 4850/ 512MB GDDR3/ 256 bit.
Sistem operare: Windows 7 32 bit
De ce mi se cadeaza? Va rog raspundeti-mi. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Alphawolf a răspuns:

La jocul FTA IV Recommended System Requirements
* OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
* Processor: Intel Core 2 Quad 2. 4Ghz, AMD Phenom X3 2. 1Ghz
* Memory: 2 GB (Windows XP) 2. 5 GB (Windows Vista)
* 18 GB Free Hard Drive Space
* Video Card: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870
Procesorul este cam slabut si placa video si ea este slabuta iar daca nu ai spatiul de 18 GB free si atunci iti sacadeaza

12 răspunsuri:
| figaro a răspuns:

Poi tu ai cerintile minime pentru a rula jocul, si luand in considerare ca ai win7 care iti cere 800 de ram ca sa ruleze numa el singur...deci daca vrei sa te joci puneti si tu SP2, s-au celputin puneti setarile la minim.
Bafta

| Alphawolf a răspuns:

@necuratu: Tu nu stii sa citesti sau esti pe linga calculatoare. Daca nu te pricepi de ce te bagi in seama? Ce ai explicat tu acolo nu are nicio legatura cu problema ce o are el

| Alphawolf a răspuns:

Cine mi-a dat vot "stupid" ar fi fost mai inteligent sa ma contrazica cu argumente

| necuratu a răspuns:

Pai logik ai vista sp1 cred si eu ca iti se "cadeaza" btw vista maninca foarte multe resurse, si sunt curios windowsul este pe x86 sau x64 iar in cceea ce priveste rami-ii te anunt ca xp nu vede mai mult de 3, si da vezi aii instalat driverele corecte la S. O!>?

| uite aici a răspuns:

Nu stiu de ce ti se 'cadeaza'. Am intrat doar pentru ca am obsevat cuvanul asta. se spune sacadeaza. schimba ceva setari la rezolutie si ce se mai poate, la minim, vezi daca merge, daca nu, asta e. Daca merge bine, cresti treptat setarile pana observi ca incepe sa mearga iar sacadat. Sau poate nu ai instalat driverul de la placa video.

| uite aici a răspuns:

Cred ca ti-ar trebui vreun procesor de apr. 512 GHz, mediocru dealtfel, si o placa video de 2-3 TB GDDR3/ 2048 bit, procesorul e bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baieti ziceti-mi si mie dc se sacadea gta 4 am 4 gb rami win 7 x64 placa video 1gb gddr3 ati radeon 4850 si procesor Intel 2 quad core de 2, 5 gh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am win 7 si aprox aceleasi dotari si patesc acelasi lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi sacadeaza la rezolutie maxima : procesor Intel i core 3; nVIDIA gforce gt420M 1gb de ce? ce i care ma pot ajuta madalin_avram2008

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o scurta intrebare. : Daca am instalat Sims 3 varianta RELOADED + CRACK RELOADED si imi face probleme in sensul ca imi sacadeaza/monitor albastru-galben in dungi si scoate un sunet ciudat. Moment in care imi blocheaza tot pc-ul. si as dori sa incerc cu crackfix RAZOR1991, credeti ca ar putea sa strice jocul?

sistem: procesor dualcore i3, 2gb rami, placa video ATIradeon 4680 sau 4860 nu mai stiu exact de 1gb. Deci nu cred ca ar fi probleme de sistem.Pe partitia instalata are loc in 200 de gb sa se tot instaleze.
mai nou am observat ca si la jocul Dark Sector imi face aceeasi chestie.
Mentionez ca am Windows 7 ultimate 32 bit. Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteti sa aveti calculatorul avion daca nu aveti jocul original... cei de la Rockstar Games au un sistem avansat de protectie anti crackuire...recomand sa cumparati jocul