| alalal a întrebat:

Mi-am caumparat un HUB cu 4 usb-uri pentru ps4 slim, am un hard extern de 4 tb care nu merge daca incerc sa il conectez in aceste porturi, el apare dar nu ma lasa sa il formatez/folosesc, spune sa il conectez direct la ps4, ce sa fac? eu am cumparat un chit cu 3 coolere si adaptorul, cu porturiile usb dar singurul care nu merge este hardul extern....helpp funda.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti pot functiona prin HUB USB mai multe aparate, ale caror consum total de curent este mai mare de 500mA. Aceasta limita este impusa insusi din electronica aparatului de baza.

Hard disk-ul extern are consum destul de mare, astfel trebuie sa-l conectezi direct in portul USB, altfel nu functioneaza.
Cat despre kit-ul cumparat, il poti intrioduce intr-un alt port USB (daca exista) sau folosesti un incarcator de telefoane (ce are cablul de incarcare conectat cu mufa USB), introducandu-l intr-o alta priza.