| Trollerul a întrebat:

Mi-am comandat o baterie noua pentru galaxy s3, trebuie formatata? Si daca da, cum procedez?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu trebuie formatata. Formatarea se facea la vechii acumulatori. La cei moderni nu trebuie. Pui tefonul la incarcat cand se descarca si il scoti cand se incarca complet. Alimentarea se opreste cand bateria e plina.
De altfel daca citesti in cartea telefonului vei gasi la inceput explicatii.
Daca nu mai ai instructiunile, uite aici:
http://www.manualdeutilizare.com/samsung-i9300-galaxy-s3/

| Kadze a răspuns:

Nu ai de ce formata :/.

| Ionut_Ovidiu_2000 a răspuns:

Cel mai bine ar fi ca atunci cand primesti bateria sa o introduci in telefon si sa o lasi sa se incarce ea full...
fara sa umbli pe el si in momentul in care s-a incarcat full atunci sa pornesti telefonul