| gaba174 a întrebat:

Mi-am cumparat azi placa video radeon r7 240 2gb ddr3 de la gigabyte.Am montat placa video in calculator si nu imi mai porneste monitorul dar calculatorul imi porneste chiar si ventilatorul plăcii video funcționează.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Pune placa veche inapoi, dezinstaleaza driverul video, dai restart fara driver. Dai shutdown, pui placa video noua, pornesti. Daca porneste si ai imagine, ii instalezi driverul. Bafta!

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Trebuie sa faci update la bios cu ultima versiune.

| gaba174 explică (pentru RS4):

O sa incerc