| hloppp a întrebat:

Mi-am cumparat o pereche de casti fara fir si nu reusesc sa le conectez pe amandoua odata la telefon cand se activeaza una, cealalta se dezactiveaza...nu raman amandoua conectate, se poate face ceva?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este o functie care se numeste dual bluetooth. Ea se gaseste doar de la Samsung S8 in sus. Nu stiu daca se gasete si la alte telefoane! Deci, daca ai cel S8, S8+, S9, va merge. Daca nu, asta e!

Bula
| Bula a răspuns:

Problema este astfel: ai doua casti IDENTICE care functioneaza pe acelasi frecventa. Amandoua nu-ti vor functiona niciodata stereo, doar mono (un canal).
Duci inapoi castile la vanzator si le rogi sa le schimbe cu o pereche stereo prin bluetooth.
Daca nu le schimba, atunci le vinzi pe acestia unor soferi (vor putea vorbi la telefon fara sa le tina in mana), iar din banii recuperati cumperi castile noi, stereo.

| Ionut7743 a răspuns:

Imi poti trimite un link cu castile?