| Trollerul a întrebat:

Mi-am cumparat un incarcator SONY care se potriveste la psp 3004, dar nu stiu ce semne trebuie sa arate ca se incarca, cand il bag la incarcat clipoceste becul verde, asta inseamna ca incarca?

3 răspunsuri:
| D3letrix a răspuns:

Cand incarca trebuie sa stea becul pe un portocaliu.Cand clipoceste becul verde de obicei insemna ca e aproape sa se descarce.Cand nu mai are liniute acolo la baterie si e pe terminate.Deobicei ultimile 30 de minute.

| Trollerul explică (pentru D3letrix):

Pai cand il bag la incarcat cu incarcatorul asta nu se arpinde vreun beculet portocaliu. http://prntscr.com/1lxnl9 arata c'am asa si mufa se potriveste la psp.

| D3letrix a răspuns:

Incearca sa il aprinzi, dar mai intai sa conectezi incarcatorul.Vezi daca atunci cand e aprins ar da semne ca s-ar incarca. Daca da inseamna ca asa se incarca.Cel putin la toate psp-urile care le-am avut in mana, inclusiv al meu beculetul era portocaliu cand era la incarcat.