| Demon3D a întrebat:

Mi-am cumparat un PS3 si vreau sa fac un UPDATE, deci am un stick nou, am facut un Folder PS3 dupa in el inca unul UPDATE si am pus acolo fisierul respectiv.Am intrat pe PS3 in "Settings" la System Update si dau Via Storage Media si imi apare "No applicable update data was found" dar eu am pus alea in UPDATE in folderul PS3. Ce ii pot face?

3 răspunsuri:
| Demon3D explică (pentru itsoft):

Dupa care trebuie creat un nou folder, numit PS3. In acesta, mai creati un folder numit UPDATE ( cu litere mari, altfel nu va merge). In folderul UPDATE puneti update-ul cand s-a terminat descarcarea. Apoi veti avea nevoie de un Memory Stick suportat de PS3 sau de un Hdd extern. Copiati folderul PS3 pe stick/hdd si conectati-l la PS3. Dupa care se instaleaza la fel de simplu ca la prima metoda.

Exact asa am facut si eu si cand sa dau pe Update si Via Storage Media imi apare No applicable update data was found"

| itsoft a răspuns (pentru Demon3D):

Probabil nu este Updatul bun pentru ps3 tau