| Andreeaandu_3330 a întrebat:

Mi-am dus calculatorul de foarte multe ori la formatat si as vrea sa fac eu asta.Este adevarat ca ei (cei specializati)au anume un program care sterg tot din pc sau doar sterg simplu poza cu poza, melodie cu melodie sau alte fisiere...ma gandesc ca poate se uita in fiecare fisier sa vada ce trebuie sters si ce nu...multumesc!

5 răspunsuri:
| AlexCrb a răspuns:

Nu! Formatarea se face cu un CD de windows bootabil. Stergerea completa se face in aproximativ 5 secunde. Poti sa gasesti pe youtube tutoriale despre formatare.

| unknownn a răspuns:

Cica sterg poza cu poza, melodie cu melodielaughing)
5 click-uri ii ia sa-ti formateze tot.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Cand se formeateaza un hard disk se sterg toate informatiile.

| xcore a răspuns:

Salut, In momentul in care introduci kitul de windows in calc. si bootezi ai optiunea de a face o instalare peste cea existenta sau sa formatezi. Intotdeauna este recomandata formatarea. Daca vrei sa salvezi poze, melodii etc. poti foarte simplu sa le spui sa mai faca o partitie pe care tu in viitor le tii iar ei la format o lasa asa.

| KrazyK a răspuns:

E foarte simplu happy
Tu doresti sa stergi tot sau ceva anume?
dai click dreapta pe partitia pe care doresti sa o formatezi si apasa pe "Format" si te sfatui sa debifezi "quick format" apoi dai OK