| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut un site am instalat forumul phpbb3 si cand trebuie sa intru pe el trebuie sa pun la sfarsitul link-ului index.php! :( cum fac sa imi intre direct. gen www.nume.ro/forum/index.php sa fie doar www.nume.ro/forum :[?

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În mod normal, ar trebui să meargă pur şi simplu, fără să adaugi /index.php la final.
E drept că mai depinde şi de hostul instalat dar în genere merge.
Încearcă să reinstalezi scriptul de phpbb, trebuie să meargă direct.
Salut!

| alandala a răspuns:

Nu are cum. Trebuie sa mearga si fara sa adaugi la sfarsit index.php

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde pe ce host ai instalat forumul daca e pe localhost sau host extern la o firma de hosting. In mod normla ar trebui sa intre direct doar php-ul redirectioneaza direct catre. php

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Reinstaleaza php-ul, adica stergel de pe host, uplodeaza fisierele pe server din nou, apoi instaleaza-l, iar la final cu singuranta va functiona, deoarece php este foarte fiabil este un limbaj modern de programare care comunica cu site-ul/forumul etc.