| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Mi-am luat o placa video( https://www.asus.com/Graphics-Cards/HD5450SL2GD3L/ ) si am pus-o in pc insa cand il pornesc nu da nimic pe monitor dar pc-ul se aude cum ventilatoarele functioneaza. cum rezolv? Pc-ul e Lenovo m57 sff!

5 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Ai video onboard? Ai mai avut inainte alta placa dedicata montata? Daca da si nu, trebuie sa intri in bios (legi monitorul la placa onboard) si setezi sa functioneze placa dedicata nu cea onboard.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică (pentru Ironwin):

Am si integrata. Faza e ca nu imi porneste pe monitor! Cum sa intru in bios daca nu imi porneste? Am scos-o si am conectat vga-ul la onboard ca inainte si am intrat in bios si am setat la placa video in loc de "IGC" in "PCIE" si tot la fel. Am sursa de 250w. Are ceva? Pe cutia ei scrie "minimum 450w power supply"

| Ironwin a răspuns (pentru AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim):

Este posibil sa fie si de la sursa, totusi placa video consuma doar " up to 75W no additional PCIe power required " asa scrie in link-ul pus de tine, deci teoretic daca sursa ta scoate 250W reali, atunci ar trebui sa functioneze. Daca nu merge totusi, trebuie sa incerci si cu alta sursa.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică (pentru Ironwin):

Cei 250W nu is reali din pacate.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică:

Actualizare: Aparent placa video nu e compatibila deloc cu PC-ul meu! Si nu din cauza sursei! Am cumparat una de 750W si la fel cu placa video. M-am dus la cineva care are o unitate de dimensiuni normale si am instalato la el in pc pentru a o proba. Aparent placa functiona perfect in unitatea respectivului. Trebuie sa imi vand actualul PC(Lenovo m57 sff) si sa imi iau unul de dimensiuni normale si asta o sa si fac.