| DangerF a întrebat:

Mi-am luat recent navigatia asta https://www.emag.ro/......D3GBP7MBM/

Zice ca are wifi integrat. Dar cand intru pe Youtube, sau pe google maps imi cere net si nu merge. M-am uitat daca pot sa ma conectez la ceva wifi dar nu gasesc. Doar daca fac hostpot pot sa intru pe Youtube si pe maps. Are cineva idee cum functioneaza chestia asta cu wifi integrat?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Wifi-ul necesita o sursa de net exterioara la care sa se conecteze (nu are prin el insusi acces la internet). Prin wifi conectezi navigatia la telefon (prin hotspot, cum ai facut si tu) si se utilizeaza astfel internetul disponibil pe mobil. Tot la fel de bine, navigatia se poate conecta prin Wifi la retelele de net publice din orase, care ofera internet gratuit in raza de acoperire.