| VasileMoldova a întrebat:

Mi-am luat si eu un stand cooler sau cum ii zice pentru laptop de 24 euro (Trust XStream) si in loc sa dea aerul in sus spre laptop se duce mai mult aer in jos... mai bine nu il cumparam.

4 răspunsuri:
| AlleXuSS a răspuns:

Salut si de ce crezi ca ar fi defect?
cum ai vrea sa dea aerul rece sa intre in laptop sau cum?
Laptop-ul elibereaza aerul cald nu are cum sa vii tu cu un cooler sa-l pui sa impinga aerul inauntru.
Cooler-ul laptop-ului elibereaza aer cald si cooling pad-ul tau il trage prin ajutorul celor 2-4 ventilatoare!

| PainTech a răspuns (pentru AlleXuSS):

Majoritatea laptopurilor sug aer rece pe jos si scot aer cald prin laterale.

Asta e diagrama airflow-ului :
https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-f599dedcfa15e8ccc4e24b0c6ad9d610

| AlleXuSS a răspuns (pentru PainTech):

Da dar din cate stiu coling pads sunt facute sa "Suga" aerul si nu sa-l impinga big grin acum ca nu am un cooling pad langa mine sa vad exact cum functioneaza dar asa era ultimul meu pad laughing

| VasileMoldova explică (pentru AlleXuSS):

A ok mersi de raspuns. Nu stiam cum functioneaza. E prima oara cand imi iau unul.