| Questo a întrebat:

Nu pot descarca aplicatii de pe Google Play, de exemplu vreau sa iau un jos care are 36 MO iar cand se instaleaza zice ca spatiu de stocare disponibil este insuficient avand in vedere ca imi spune ca am 147 MO spatiu disponibil. Ce sa fac sa pot instala aplicatiile?

5 răspunsuri:
| Questo explică:

Pai si unde intru sa bifez?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Questo):

Setari.

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bifează „ cartelă de memorie" pentru stocarea aplicațiilor.

| D0vahkiin a răspuns:

Salut,

In primul rand trebuie sa verifici daca ai spatiu suficient si pe cardul SD si in telefon.

Uneori, daca ai deschise multe aplicatii acestea iti folosesc memoria RAM. Incearca sa iti inchizi toate aplicatiile inainte sa reinstalezi aplicatia dorita.

Daca tot nu merge, incearca sa eliberezi spatiu prin golirea memoriei Cache sau sa stergi aplicatii/poze/fisiere nefolositoare

| AddieMan a răspuns:

Verifică dacă aplicaţiile se instalează în card sau în telefon.