| Nicusor_Cristea_1967 a întrebat:

Mi-am luat un controller de ps2 si vreau sa-l folosesc pe calculator dar nu merge.stie careva cum sa-l fac sa mearga?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce inseamna "controller de ps2"?
Poate adaptor (de mufe)?
Daca da si are forma "triunghiulara", atunci poate fi pentru tastatura sau pentru mouse si trebuie folosit la locul- si cu dispozitivul potrivit si este recunoscut automat (fara drivere speciale, doar cu cele ale windowsului).

| Nemessys a răspuns:

Poate acel controller nu merge la pc. Sau poate ca nu ti-l citeste. Daca nu-ti apare nimic pe ecran atunci cand il conectezi, atunci nu este bun.

| Clorox a răspuns:

Daca nu-i usb ia-ti chestia aia care o transforma in usb ( Scuza-ma nu stiu cum se numeste)

| Csm_Ionuts_1999 a răspuns:

Este usb? Dacă este usb odată ce il conectezi iti va apărea jos in colt un mesaj in care ți se va spune ca hardware-ul nu este instalat, apesi pe el si se va instala....Atentie : iți trebuie internet.
Daca nu e usb,*** nu ai cum sa il conectezi...winking daca te-am ajutat da-mi si tu o funda