| mabytza a întrebat:

Am o problema cu LG Cookie cand l-am luat avea si USB dar nu merge.Cand vreau sa il pun in calculator imi da sa ii fc instalarea dar nu merge.Stie cineva?
*Dau fundita

Răspuns Câştigător
| KLU a răspuns:

Instaleaza mai intai LG PC Suite ( vezi pe site-ul oficial ) si conecteaza apoi telefonul, si revii cu un update.

3 răspunsuri:
| ed23tm a răspuns:

Trebuie sa instalezi pc suite.
ia-l de pe siteul LG

| KLU a răspuns:

TPU are niste probleme si nu pot confirma adresa de email sa iti raspund la PM.

deci, intra pe LG mobile si ia ultima versiune de PC Suite ( pentru orice eventualitate).

dupa aia intri in telefon la setari, cauti pe acolo usb connections ( sau ceva de genu) si vezi sa nu fie pe mass storage ci pe media...

conectezi apoi telefonul la calculator si ar trebui sa isi instaleze singur driverele.

dupa aia poti sa treci inapoi pe mass storage sau ce vrei tu sa mai faci

| ZeYa a răspuns:

Incearca sa introduci USB in pc si instaleaza-l din nou, daca ai urmat corect pasii trebuie sa mearga. happy
Citeste carticica aia cand il instalezi, ca o sa trebuiasca sa sincronizezi telefonul cu pc-ul.
Bafta! happy