| Iulianpatrascuiulimihai a întrebat:

Mi-am luat un laptop Toshiba, la mana a doua de la cineva eu l-am luat ca am prins un pret foarte, bun. Are o mare problema cand il deschid imi apare o imagine neagra pe care scrie jos f2... dispare repede imaginea nu apuci sa citesti totul ce e acolo si apare sa introduc o parola de la ce poate fi parola laptop-ul este adus din franta din cate stiu am incercat sa apas si f2 sau alte butoane ca sa intru macar in bios dar nimic cand apasa f2 de multe ori se inchide as putea sa-i fac ceva macar intru in bios nici n-am windows sa vad daca citeste oricum l-am luat cu 70 de lei in acelasi pret am luat si doua boxe care merg l-am desfacut putin si sunt bune unele piese poate scap de el

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Si la mine pe laptop zice press f2, dar cu f1 intru in bios. mai sunt modele care cu delete intra in bios. incearca pe rand f1, f12, delete sa intri in bios. daca intri, schimba ordinea de boot la cd/dvd rom, baga un cd cu windows, da save and exit, si cand se reseteaza o sa iti apara press any button to boot cd/dvd si gata.

| Iulianpatrascuiulimihai explică (pentru JohnnyBi):

L-am dat la piata la un mosneag cu 250 de lei laughing n-am mai instalat windowsul

5 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Incearca sa faci rost de windows sa vezi daca citeste... daca da atunci instaleaza-l.
Bafta!

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Iuliane! poti sa incarci si tu o poza te rog?

| mast3r a răspuns:

Este parola pe bios trebuie vazut ce tip de bios are laptopul tau pentru a găsi parola master sau cum se da clear Cmos la acel bios

| bylexus a răspuns:

70 de lei? chilipir laughing Mai bine l-ai vinde pentru piese unui depozit de pc.