| ZuAgain a întrebat:

Mi-am luat un procesor intel core 2 duo e 7600 si zice ca e for 64-bit computing
trebuie sa instalez windows pe 64 de biti?
daca instalez pe 32 are ceva cu procesorul asta?

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Tot dracu' ala e...
O sa mearga si pe 32 si pe 64 la fel.
Singura diferenta e daca ai 4 gb memorie ram, e indicat sa folosesti un sistem 64bit ca sa ti-i recunoasca in totalitate. tongue

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Mai bine, pentru tine, ar fi să-ți pui pe 32 biti ( x86 ).
Și eu tot pe 32 biti am.

Nu stau să îți motivez decizia, daca vrei citești pe linkul asta.

http://www.maximumpc.com/......_windows_7

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Voi astia de mai sus numai prostii ati spus!
E obligatoriu sa instalezi pe el win 64 bit edition!
Si toate programele trebuie sa fie pe 64 de biti!
Calculatorul are o putere de aproximativ de 2 ori mai mare decat unul de 32 biti! Merge mult mai bine, dar are ff multe dezavantaje legate de soft. Pe 64 biti poti recunoaste mai mult de 3. 5 gb. bafta

| Xulescu2 a răspuns:

Nu e neaparat, 64 biti foloseste altcumva procesorul cica merge mai repede dar nu se simte diferentawinking