| andreycz a întrebat:

Mi-am luat un telefon samsung wave 525 care are EDGE dar nu stiu ce inseamna. fundita pentru primul raspuns si sa fie si bun

Răspuns Câştigător
| marcelboss a răspuns:

Edge= internet pe mobil

1 răspuns:
| rossi46 a răspuns:

Enhanced Data rates for GSM Evolution, este varianta evoluata a retelei GSM/GPRS ce aduce mari imbunatatiri in calitatea serviciilor de date (internet mai pe romaneste). Daca ai un telefon ce beneficiaza de tehnologia EDGE, atunci beneficiezi de servicii de internet mult mai bune decat la un telefon cu GPRS, EDGE-ul avand o viteza de transmisie a datelor de 3 ori mai mare ca GPRS-ul.