| Radu231 a întrebat:

Mi-ar merge placa asta:Gainward nVidia GeForce GT440, 1024MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E
Pe sistemul asta:
-placa de baza :ASUS M2A-VIM
-procesor:AMD athlon 64x2 dual core 5000+
-RAM:kingoston ddr 2 2gb
Si chiar este vreo diferenta intre PCi Express si PCI Express 2.0 x16?
FUNDA!

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Iti recomand s afaci cum a zis florin.

| florin1979 a răspuns:

Cumpara o placa cu DDR5 are latimea de banda dubla fata de DDR3. Uite asa ceva! http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ nu te uita ca are 512MB daca ai monitor cu rezolutie mai mica, va fi excelenta!

| ombladon a răspuns:

Placa video trebuie sa se potrieasca pe placa de baza

| Nickname1890 a răspuns:

Sunt compatibile.

| panther2007 a răspuns:

Daca placa de baza are slot PCI Express atunci da placa video o sa functioneze.Cat despre PCI Express 2.0 diferenta este in felul urmator, nu difera slotul de pe placa de baza, difera doar performantele placi video.