| claudia_21 a întrebat:

MI sa virusat calculatorul.Va rog ajutati-ma sa scap de virus si sa instale un antivirus.Va rog mult ajutati-ma urgent. Explicati-mi pas cu pas ca eu nu stiu.Va multumesc

6 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Antivirusul este sa previná, nu sa scoatá. Deja fisierul a fost infectat, chiar daca reusesti sa-l scoti acel fisier ramane patat, si calculatorul nu va functiona la randament maxim.
Ia-ti antivirus inainte sa iei...virusiwinking

| nelyjoly a răspuns:

Salut claudia_21 Problema sta in felu urmator: Instaleaza din nou sistemul-instaleaza un antivirus bun, de preferat karspersky 7. 8. 9 sau 10, nod 32 smart... si o sa ai sistem fara virusi. O data ce sistemul a fost infectat si nu ai avut protectie reala la virusi nu poti sa mai ai un Windows functional.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De aici http://www.avast.com/eng/download-avast-home.html descarci avast in ce limba vrei (de preferat in romana pentru ca e mai usor) iar apoi il instalezi...la pornirea calculatorului va incepe sa scaneze si te va intreba ce faci cu virusii...iti va scrie acolo ce cifra sa apesi pentru fiecare...si dai sa stearga;) iar apoi gata...ai rezolvat... daca ai nelamuriri da-mi un mesaj si te ajut :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avast propus de gia e cam slab pe langa avira. Instaleaza avira, http://download.cnet.com/......22935.html si uite aici cum sa-l configurezi pentru maxima protectie: http://www.videotutorial.ro/? p=2168

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Haiosul si eu am avut virusi...si i-am scos absolut pe toti cu avast...si acum imi merge perfect calculatorul...Am avut si avira si nu mi-a folosit la nimic... absolut deloc si am fost nevoita sa reinstalez windows-ul de 3 ori pana cand mi-a fost recomandat avast si nu mai am nicio problemawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine a fost invers. Avast nu mi-a fost de nici un folos si avira da. Depinde si ce virusi ai.