| Ralucaღ a întrebat:

Mi se opreste sunetul in jur de o secunda sau doua in timp ce ma uit la un film downloadat si asta se intampla la un interval de cateva minute. Tot patesc asta de cand am downloadat vlc. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| CompanyBad a răspuns:

Ar fii deZinstalarea o solutie + sters VLC din registrii, si reinstalare 'pe curat'
Bafta

4 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Banuiesc ca il vizionezi cu vlc?

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Banuiesc ca il vizionezi cu vlc? incearca alt player

| TheRealFantasy a răspuns:

Incearca cu windows media player cea mai rapida varianta, nu dezinstala direct VLC, daca merge perfect ok cu WMP atunci VLC e problema si poti sa te gandesti deja la alte playere video.
Daca nu atunci e fie de la driverul audio fie de la boxe/difuzor.

| JackR a răspuns:

Cel mai probabil, este o problema legata de codec-uri. Cand downloadezi filme, uita-te in specificatii (mai toate au informatiile astea) si vezi cum este codat sunetul (mp3, AAC, 5.1, 7.1 ATMOS etc.). Downloadeaza ultima versiune a codec-ului sau, cea mai buna solutie, downloadeaza un "codec pack", care contine ultimele versiuni ale codec-urilor (ex. K-Lite Codec Pack).